Kendrick Lamar

Kendrick Lamar

کندریک لامار دادورث (زاده 17 ژوئن 1987) یک خواننده رپ ، ترانه سرا و تهیه کننده رکورد آمریکایی است.
وی از نظر بسیاری از منتقدین و معاصران به عنوان یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین هنرمندان هیپ هاپ در نسل خود و به عنوان یکی از بزرگترین رپرها و سروده های تاریخ شناخته می شود.
گذشته از فعالیت انفرادی خود ، لامار همچنین به عنوان عضوی از سوپر گروه های هیپ هاپ بلک هیپی شناخته می شود ، در کنار برادران TDE همبازی های خود یعنی Ab-Soul ، Jay Rock و Schoolboy Q.

لامار که در کامپتون ، کالیفرنیا بزرگ شد ، فعالیت خود را در موسیقی آغاز کرد و در نوجوانی تحت نام K-Dot قرار گرفت و مخلوطی را به خود جلب کرد که توجه محلی را به خود جلب کرد و منجر به امضای وی با برچسب رکوردی ایندی Top Dawg Entertainment (TDE) شد. او بعد از انتشار اولین خرده فروشی خود ، “بیش از حد اختصاصی” ، در سال 2010 به شناخت خود دست یافت.
در سال بعد ، او به طور مستقل اولین آلبوم استودیویی خود را با نام Article.80 منتشر کرد که شامل اولین ترانه او “HiiiPoWeR” بود. در آن زمان ، او به دنبال سرگرمی آنلاین بزرگی بود و با چندین هنرمند برجسته هیپ هاپ ، از جمله بازی ، بوستا قافیه ، و اسنوپ داگ همکاری می کرد.
اولین آلبوم بزرگ برچسب لامار ، Good Kid ، M.A.A.D City ، در سال 2012 برای تحسین منتقدان منتشر شد.
بعداً توسط انجمن صنعت ضبط آمریکا (RIAA) مجوز پلاتین را گرفت. سومین آلبوم او به نام Pimp a Butterfly (2015) شامل عناصر سرگرمی ، روح ، جاز و کلمه گفتاری بود. این اولین آلبوم شماره یک او در بیلبورد 200 شد و معتبرترین آلبوم سال 2010 بود.
در سال 2016 ، Lamar Untitled Unmastered را منتشر کرد ، مجموعه ای از نسخه های نمایشی منتشر نشده که در طول جلسات ضبط برای To Pimp a Butterfly سرچشمه گرفتند.
او چهارمین آلبوم خود را با نام Damn در سال 2017 منتشر کرد تا بیشتر مورد تحسین قرار گیرد؛ آهنگ اول آن “Humble” در صدر بیلبورد هات 100 ایالات متحده قرار گرفت ، در حالی که این آلبوم به اولین آلبوم غیر کلاسیک و غیر جاز تبدیل شد که جایزه پولیتزر را برای موسیقی به دست آورد.

لامار در طول دوره کاری خود تحسین های زیادی دریافت کرده است ، از جمله 13 جایزه گرمی ، دو جوایز موسیقی آمریکایی ، پنج جایزه موسیقی بیلبورد موسیقی ، یک جایزه بریت ، 11 جایزه موسیقی ویدئویی MTV ، یک جایزه پولیتزر و نامزدی جایزه اسکار. در سال 2012 ، MTV او را به عنوان “داغترین MC در بازی” در فهرست سالانه خود قرار داد. تایم وی را به عنوان یکی از 100 فرد با نفوذ جهان در سال 2016 معرفی کرد.
در سال 2015 ، او جایزه نسل آیکن سنای ایالت کالیفرنیا را دریافت کرد.