Inna

inna

النا الكساندرا آپوستولانو (زاده 16 16 اكتبر 1986) ، كه به صورت حرفه‌ای به عنوان اینا شناخته شده است (/ ˈinə / E-n-ə؛ در كلاهبرداریهای كلمه‌شده) ، خواننده و ترانه سرا رومانیایی است. او که در مانگالیا متولد شد و در نپتون بزرگ شد ، قبل از دیدار با سه گانه رومانیایی Play & Win و تحصیل در رشته موسیقی ، در دانشگاه علوم اودیدیوس تحصیل کرد. او نام صحنه “الساندرا” را در سال 2008 پذیرفت و سبک پاپ راک را اتخاذ کرد. بعداً در همان سال ، او نام صحنه خود را به “اینا” تغییر داد و شروع به پخش موسیقی خانه کرد. “داغ” (2008) ، اولین تک آهنگ او ، موفقیت تجاری در سراسر جهان بود و در میان صدر جدول صوتی Airplay Top 100 و بیلبورد رومی ، در میان دیگران قرار گرفت. اولین آلبوم استودیویی اینا با همین نام در آگوست 2009 دنبال شد و دارای گواهی طلا و پلاتین شد. این مجموعه چندین ترانه موفق دیگر در اروپا از جمله “شگفت انگیز” (2009) ، دومین شماره یك او در رومانی را به نمایش گذاشت.
آلبوم دوم اینا ، I Am the Club Rocker (2011) ، موفقیت جهانی را برای تک آهنگ “Sun Is Up” (2010) به ارمغان آورد. این آهنگ جایزه Eurodanceweb را کسب کرد ، و اینا را به عنوان اولین و تنها هنرمند رومانیایی برگزید که این جایزه را از آن خود کرد. در سال 2011 ، اعلام شد اینا پردرآمدترین هنرمند رومانی و اروپای شرقی است. آلبوم استودیوی پیگیری او ، Party Never Ends (2013) ، برای دو سال متوالی نامزد دریافت بهترین آلبوم در جوایز موسیقی رومانی شد و به ده برتر در مکزیک رسید. این فیلم “بیشتر از دوستان” ، یک ضربه متوسط ​​اروپایی با همکاری بابا یانکی بود. در سال 2014 ، اینا با آتلانتیک رکوردز امضا کرد و موفق شد “Cola Song” تجاری موفقیت آمیز را با J Balvin منتشر کند ، که برای تبلیغ جام جهانی فیفا در آن سال استفاده شد.
چهارمین آلبوم استودیوی اینا در اکتبر سال 2015 منتشر شد و شامل “Diggy Down” ، سومین شماره یک خواننده در رومانی شد. از ابتدای سال 2017 ، اینا مربی استعدادیابی Vocea României Junior در کنار آندرا و Marius Moga بوده است. در همان سال ، او همچنین پنجمین رکورد خود نیروانا را منتشر کرد که تک آهنگ های آن موفق به کسب نمودار در کشورهای اروپایی مانند رومانی و ترکیه شد. او در سال 2018 یک رکورد ضبط با Roc Nation را امضا کرد تا ششمین آلبوم استودیوی خود Yo را در ماه مه سال 2019 منتشر کند. کاملاً که توسط اینا با تصور اینا ، تلاش می شود زبان اسپانیایی تغییر مسیر را برای او رقم بزند ، زیرا او به سبک های موسیقی تجربی و تحت تأثیر کولی نزدیک می شود. نخستین تک آهنگ او در خارج از دوره یو ، “بیبه” ، در مارس سال 2020 به رومانیایی شماره یک رسید. با فروش آلبوم های جهانی با چهار میلیون نسخه از سه آلبوم استودیوی اول او ، اینا پرفروش ترین هنرمند رومانی است. وی تاکنون جوایز و نامزدهای مختلفی از جمله جوایز Ballkan Music ، European Border Breakers Award ، MTV Europe Music Awards و جوایز موسیقی رومانیایی دریافت کرده است. اینا یک فعال حقوق بشر است که در کمپین هایی علیه خشونت خانگی و حمایت از حقوق کودکان و دگرباش جنسی شرکت می کند.