Despina Vandi

Despina Vandi

1

دسپینا وندی
دسپینا وندی (یونانی: Δέσποινα Βανδή، تلفظ [ˌðespina vanˈði]) ، متولد دسپینا مالا (Δέσποινα Μαλία) در 22 ژوئیه 1969 ، خواننده یونانی است. خانواده وندی که در Tübingen در نزدیکی اشتوتگارت آلمان متولد شده بودند ، خانواده ویندی هنگام شش سالگی به کاوالا یونان بازگشتند.

پس از انتقال به آتن در اوایل دهه 1990 ، وندی با Minos EMI امضا کرد و دو آلبوم Gela Mou (1994) و Esena Perimeno (1996) منتشر کرد. او سپس همکاری ویژه ای با ترانه سرا / تهیه کننده Phoebus آغاز کرد و با سومین آلبوم خود Deka Endoles (1997) با موفقیت تجاری موفق شد و به دنبال آن چند Profin Multin (پلاتین) (1999) را به دست آورد ، زیرا او سبک و سیاق اجرای صحنه ای “پاپ” بیشتری ایجاد کرد. ، تبدیل شدن به یکی از برجسته ترین تصویرگران ژانر laïko / پاپ.

تک آهنگ او “Ipofero” (2000) پرفروش ترین تک آهنگ تمام وقت یونان شد. پس از عزیمت Phoebus از Minos EMI ، وندی وی را دنبال کرد به لیبل مستقل تازه تاسیس Heaven Music و گیا را منتشر کرد (2001) که بزرگترین موفقیت تجاری وی و همچنین یکی از پرفروش ترین آلبوم های تمام دوران در یونان شد و باقی مانده است. و قبرس وندی همچنین این آلبوم را در خارج از کشور و تک آهنگ خود با نام “Gia” منتشر کرد ، در صدر بازی های Hot Dance Airboard بیلبورد ایالات متحده قرار گرفت و او را به عنوان اولین هنرمند یونانی در صدر جدول بیلبورد قرار داد. او با استین اویلی تو پارادایسو (2004) ، که دارای گواهی چند پلاتینی بود ، بازگشت و چهارمین آلبوم او برای دستیابی به فروش شش رقمی شد. در سال 2007 10 Hronia Mazi ، یک جشن ده ساله از همکاری او با Phoebus منتشر شد و پس از آن هشتمین آلبوم استودیویی وی C’est La Vie. در سال 2012 او آلبوم Allaxa را منتشر کرد که دارای گواهی فروش 2 برابر پلاتین بود و از سال 2005 تاکنون اولین رکورد مضاعف پلاتین او بود.

وندی موفق به کسب سه جایزه موسیقی آریون ، ده جایزه موسیقی ویدئویی MAD ، هفت جوایز موسیقی پاپ کرن و یک جایزه موسیقی جهانی شده است و به اولین هنرمند یونانی ضبط شده در یونان تبدیل می شود که موفق به دریافت این جایزه شده است. در 14 مارس 2010 ، تلویزیون آلفا واندی را به عنوان چهارمین هنرمند برتر یونان در دوره آوایی کشور (از سال 1960) بدست آورد که 11 پرونده دارای گواهینامه پلاتین یا چند پلاتین و سه طلا توسط فدراسیون بین المللی صنعت آوایی یونان طبق گفته های بهشت ​​موسیقی ، از سال 2007 ، وندی یک میلیون رکورد در یونان فروخته است. پس از موفقیت وی ، وندی عنوان “ملکه” موسیقی یونانی را بدست آورد.

در سال های 2013-2015 وندی یکی از چهار هنرمند / مربی شرکت کننده در نسخه یونانی The Voice به نام صدای یونان بود. و او یکی از چهار هنرمند / مربی در Rising Star در سال 2016 بود.

آهنگهای Despina Vandi

Despina Vandithelo na se do

thelo na se do - Despina Vandi