Ariana Grande

Ariana Grande

1

آریانا گراند
Ariana Grande-Butera (/ ˌɑːriˈɑːnə ɑːrɑːndeɪ / ؛ متولد 26 ژوئن 1993) یک خواننده ، ترانه سرا و بازیگر آمریکایی است. گراند که در بوکا راتون ، فلوریدا متولد شد ، فعالیت خود را در موزیکال برادوی 2008 آغاز کرد. او به خاطر نقش خود به عنوان گربه ولنتاین در سریال تلویزیونی نیکلودئون پیروز (2010–2013) و بازی سام و گربه اسپین آف (برجسته) به برجستگی رسید. 2014) بعد از اینکه او به دنبال حرفه موسیقی علاقه مند شد ، گراند آهنگ هایی را برای موسیقی متن فیلم Victory ضبط کرد و در سال 2011 پس از اینکه مدیران این برچسب فیلم هایی از آهنگ های پوشاننده وی را که در YouTube بارگذاری شده بود ، با جمهوری Records امضا کردند. او اولین آلبوم خود را با نام شما حقیقتاً در سال 2013 منتشر کرد و در بالای بیلبورد 200 ایالات متحده قرار گرفت. آلبوم موسیقی پاپ و R&B تحت تأثیر doo-wop در سال 1950 ، اولین آهنگ جدید او در بیلبورد هات 100 آهنگ برتر “راه” را به وجود آورد.

دومین آلبوم استودیویی گراند به نام من همه چیز (2014) ، صدای پاپ R&B سلف خود را ادامه داد و عناصر EDM را در خود جای داد و به مقام دوم در صدر جدول ایالات متحده بدل شد. این برنامه چهار تک آهنگ برتر ایالات متحده آمریکا را شامل می شود: “مشکل” ، “شکستن آزاد” ، “بنگ بنگ” و “دوست من سخت تر” که بیشترین هنرمندی در آن سال است. سومین آلبوم استودیویی وی با نام Dangerous Woman (2016) صدای پاپ R&B سلف خود را ادامه داد و اولین آلبوم شماره یک او در انگلستان شد. گراند در حالی که آهنگهای بارز و پاپ R&B خود را حفظ کرده بود ، با آلبومهای بعدی خود یعنی Sweetener (2018) و Thank U، Next (2019) آزمایش کرد. هر دو در چندین کشور در شماره یک حضور داشتند و مورد تحسین منتقدین موسیقی قرار گرفتند. اولی موفق به دریافت جایزه گرمی برای بهترین آلبوم ووکال پاپ شد و سه آهنگ برتر بین المللی “بدون اشک باقی مانده تا گریه کند” را رقم زد در حالی که دومی نامزد دریافت آلبوم سال شد و پس از انتشار چندین رکورد جریان را شکست. با انتشار تک آهنگهای “Thank U، Next” ، “7 Rings” و “Break With With Your Girl، I Bored” شد Grande به اولین هنرمند تکنوازی تبدیل شد که سه نقطه برتر را در بیلبورد هات 100 به طور همزمان نگه داشت و اولین هنرمند زن که موفق شد خود را در جدول شماره یک در جدول Singles انگلستان موفق کند. علاوه بر این ، او تنها هنرمندی است که از هر پنج آلبوم استودیوی اول خود در بین ده برتر ایالات متحده آمریکا ، تک آهنگ اصلی را به خود اختصاص داده است.

گراند دریافت جوایز مختلفی از جمله یک جایزه گرمی ، یک جایزه بریت ، دو جایزه موسیقی بیلبورد موسیقی ، سه جایزه موسیقی آمریکایی و هشت رکورد جهانی گینس را دریافت کرده است. هر پنج آلبوم تمام قد Grande توسط RIAA دارای پلاتین یا بالاتر هستند. او به عنوان یکی از پیشگامان پیشرو در جهان ، بیش از 50 میلیارد جریان در سیستم عامل هایی مانند YouTube ، Spotify و Apple Music جمع کرده است. او در بین دو نفر سابق ترین زن است ، در حالی که بیشترین صدای زن در دو مورد اخیر را دارد. وی که از چهره های تأثیرگذاری در رسانه های اجتماعی است ، یک فمینیست صریح و حامی حقوق LGBT است. [1] در فوریه سال 2019 ، او دنبال ترین زن در اینستاگرام شد. زمان نام گراند را به عنوان یکی از 100 فرد با نفوذ جهان در سال 2016 و 2019 معرفی کرد ، در حالی که فوربس او را در لیست سالانه Forbes زنان با درآمد بالا در موسیقی در سال 2019 قرار داده است. بیلبورد او را به عنوان “زن سال” شناخت. در سال 2018 ، و او را به عنوان موفق ترین هنرمند زن برای اولین بار در سال 2010 معرفی کرد.

آهنگهای Ariana Grande

Ariana GrandeNo Tears Left to Cry

No Tears Left to Cry - Ariana Grande