akon

akon

1

آکون
آلیوم دامالا بدارا آکون تیام (/ ˈeɪkɒn / ؛ متولد 16 آوریل 1973) ، با نام مستعار Akon شناخته می شود ، خواننده ، ترانه سرا ، سازنده رکورد ، تهیه کننده رکورد ، کارآفرین ، نیکوکار و بازیگر اهل نیوجرسی ، خواننده سنگال آمریکایی است. وی در سال 2004 پس از انتشار “Locked Up” ، اولین تک آهنگ از آلبوم اول خود با نام Trouble به برجستگی رسید.

وی از زمان تاسیس دو برچسب رکورد موفق ، Konvict Muzik و KonLive Distribution. برچسب ها برای بسیاری از اقدامات موفقیت آمیز به زودی مانند لیدی گاگا ، تی-درد ، آر. سیتی ، کاردینال Offishall و کافه سرخ به عنوان یک پله سنگی عمل کردند. آلبوم دوم وی ، کنوودنت سه نامزد دریافت جوایز گرمی در دو دسته ، بهترین آلبوم R&B معاصر برای آلبوم Convict و بهترین همکاری رپ / سونگ برای “Smack That” و “I Wanna Love You” دریافت کرد.

او اولین هنرمند تکنوازی است که دو بار شماره یک و دو نقطه را همزمان در نمودار بیلبورد هات 100 نگه داشته است. آکون تا به حال چهار آهنگ تأیید شده به عنوان پلاتین 3، ، سه آهنگ تأیید شده به عنوان پلاتین 2، ، بیش از ده آهنگ تأیید شده به عنوان پلاتین 1 and و بیش از ده آهنگ تأیید شده به عنوان طلا در فروش دیجیتال داشته است. آکون ترانه هایی را به زبان های دیگر از جمله تامیل ، هندی و اسپانیایی سروده است. وی در فهرست رکوردهای جهانی گینس به عنوان اولین هنرمند فروش آهنگ های زنگ مستر در جهان قرار گرفت.

آکون اغلب به عنوان یک هنرمند برجسته آواز را ارائه می دهد و در حال حاضر با بیش از 300 بازی مهمان و بیش از 35 آهنگ بیلبورد داغ 100 آهنگ ، اعتبار کسب کرده و در نتیجه 5 نامزد جایزه گرمی دریافت کرده است. وی 6 آلبوم انفرادی منتشر کرده است و بیشتر کارهای تولیدی را بر روی کار انفرادی و ویژگی های مهمان خود انجام داده است. در کنار این ، او همچنین برای هنرمندان در برچسب های مربوط به خود ، و همچنین برای سایر هنرمندان مانند مایکل جکسون ، اسنوپ داگ ، لیونل ریچی ، لئونا لوئیس ، شان پل و ویتنی هیوستون رکورد هایی را تهیه کرد.

فوربز در سال 2011 در آکون 80 (رتبه بندی قدرت) در مشهور 100 فوربس در سال 2010 و پنجمین در 40 قدرتمندترین مشهور در فهرست آفریقا ، در سال 2011 به دست آورد.

آهنگهای akon

AKON ft EMINEM Smack That

Smack That - AKON ft EMINEM